Vesint

Vyvážené způsoby, jak dosáhnout zdravé váhy

Podle Centra pro kontrolu nemocí v 2005-2006 národního zdraví a výživy zkušební průzkum, téměř 70 procent dospělých v USA trpí nadváhou nebo obezitou, a mnoho z nich se snaží zhubnout. Ale v boji s nadváhou, více lidí se ztrácí, než vítězství v těchto dnech.

Ať už jste se snažili zhubnout na vlastní pěst nebo s pomocí programu hubnutí, důraz je kladen příliš často na značně restriktivní diety a nerealistické cíle, odborníků na výživu říkají. Není schopen dosáhnout těchto cílů může nastavit si na nekonečném cyklu neúspěchu a sklíčenosti.

Můžete zvýšit své šance na úspěch se zaměřením na správu vaší hmotnosti, místo hubnutí. To zahrnuje přijetí životního stylu, který zahrnuje zdravou stravu a pravidelnou fyzickou aktivitu, říká Evropská dietetická asociace (ADA).

Strategie řízení

Typická evropská strava se skládá z příliš mnoho potravin s příliš malou výživnou hodnotu. Naštěstí, většina lidí naučit se jíst zdravěji tím, že několik změn v tom, jak jedí na denní bázi. Některé z těchto strategií patří:

  • Tvorba zdraví, ne vzhled, svou prioritu hmotnosti řízení. Realistický cíl je dosáhnout zdravou váhu pro vás, nemusí být nutně nejnižší váhu můžete dosáhnout nebo "ideální" váhy z grafu, říká ADA.

  • Zaměření na zdravé stravování stylu, ne na "dietě". Dieta často trvá jen krátkodobě a jen zřídka vytváří dlouhodobý úspěch, říká ADA. Jíst zdravěji časem bude mít za následek úbytek hmotnosti, aniž byste pocit, pocit deprivace. Jídlo pro dobré zdraví a jí ovládat hmotnosti jsou v podstatě stejné. Vyberte si zdravé stravovací plán, který zahrnuje širokou škálu ovoce a zeleniny, hodně celých zrn, a méně s vysokým obsahem tuku potraviny.

  • Být fyzicky aktivní. Lidé, kteří jsou fyzicky aktivní jsou úspěšnější při ztrátě a udržet mimo kil. Plus fyzicky aktivní životní styl nabízí mnoho odměn kromě tělesné hmotnosti, jako je snížení rizika srdečních onemocnění, mrtvice, cukrovky a některých druhů rakoviny. Pro regulaci tělesné hmotnosti, odborníci doporučují kombinovaný celkem alespoň o 30 až 60 min mírné aktivity většinu, ne-li všechny, dny v týdnu, zahrnující jak aerobní a svalové cvičení, posilování. Pokud nemáte čas se dostat, že mnoho cvičení najednou, můžete rozbít svůj čas cvičení na 10-minutových blocích po celý den. Pokud jste nebyli fyzicky aktivní, vybudovat postupně. Zaměřte se na zvýšení denní fyzickou aktivitu, spíše než stanovení nerealistických cílů cvičení. Snažte se vyhnout všem nebo nic mentalitu - nezapomeňte, že i krátké výbuchy aktivity pomoci. Ujistěte se, že mluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče před zahájením cvičebního programu.

Dejte to všechno dohromady

Chcete-li, aby váš plán hmotnosti řízení je bezpečná a účinná, zeptejte se sami sebe na následující otázky:

  • Má dovolte mi, abych jíst své oblíbené potraviny v moderování?

  • Má plán zahrnovat různé potraviny ze všech pěti hlavních skupin plus olejů v Choosemyplate.gov plánu z USDA?

  • Má to jsou atraktivní potraviny budu těšit jíst po zbytek mého života, a to nejen po dobu několika týdnů nebo měsíců?

  • Má zahrnovat i potraviny jsou k dispozici v supermarketu, kde jsem obvykle nakupovat?

  • Má zahrnovat pravidelnou fyzickou aktivitu?

Pokud můžete odpovědět "ano" na všechny tyto otázky, je pravděpodobné, váš program hubnutí vám umožní dosáhnout dlouhodobého úspěchu.