Vesint

Potraviny, které vám pomohou zhubnout

Potraviny, které jsou s nízkým obsahem kalorií vám může pomoci s regulaci hmotnosti.

Nízkokalorická, s vysokým obsahem vlákniny potraviny, jako je ovoce a zelenina vás zasytí, ale nepřidávejte, že moc do vašeho denního celkového počtu kalorií, říká Barbara Rolls, Ph.D., profesor výživy věd na Penn State University a autor Volumetrics Stravování Stravování: Techniky a recepty pro pocit plné výši méně kalorií. "Tyto potraviny práce, protože poskytují dostatek vody a vlákniny pro velmi málo kalorií," říká.

Podle amerického ministerstva 2.005 dietní pokyny týkající se zemědělství je pro lidi, nejzdravější způsob, jak zhubnout, je snížit svůj denní příjem potravy alespoň 500 kalorií. Váš jídelníček by měl být rozdělen takto: 20 až 35 procent kalorií z tuků, 45 až 65 procent kalorií z uhlohydrátů, a zbytek z bílkovin.

Co dodat

Zde jsou některé způsoby, jak přidat hlasitost na vašem jídelníčku při současném snížení počtu kalorií:

  • Přidat celá zrna. Celá zrna obsahují více vlákniny než rafinovaných obilovin a mít trochu méně kalorií.

  • Jíst non-škrobnatých zeleniny. Nejen, že jsou dobré pro vás, ale také vám může pomoci zhubnout.

  • Mají zelený salát. Spuštění oběd nebo večeři s jednoduchým zeleným salátem přelité nízkokalorickou nebo bez tuku dresinkem vám pomůže cítit plnější, takže budete jíst méně kalorií v průběhu tohoto jídla.

  • Zahrnout ovoce. Ovoce je obecně nízká v hustotě energie, protože je to vysoko ve vodě.

  • Nezapomeňte protein. Jíst dostatek bílkovin bohatých, méně kalorické potraviny, zvyšuje pocit sytosti a mírně zvyšuje metabolismus, říká Dr. Rolls.

  • Přepnout na vodě. Voda je volbou číslo jedna hubnutí, když je vybrán jako alternativa k nápojů, které obsahují spoustu kalorií. Můžete získat vodu přes neslazeného čaje nebo kávy, ochucené neslazené minerální vody, voda z vodovodu s limetkou nebo citronem, nebo bez kalorií nealkoholických nápojů.

"Nemusíte měnit celý svůj jídelníček, jak zhubnout," říká Dr. Rolls. Tím, že jí jídlo a občerstvení, které jsou nižší obsah kalorií, stále se můžete těšit přiměřené části vašich oblíbených vyšší kalorické potraviny, říká.