Vesint

Mohl výživa expert vám pomůže?

Lékař říká, že musíte zhubnout, ale nevíte, jak začít. Nebo jste zjišťují, že je těžké držet s nízkým příjmem soli, i když víte, že to pomůže kontrolovat vaši vysoký krevní tlak.

Pokud potřebujete změnit své stravovací návyky v zájmu svého zdraví, jste považován mluvit s dietologem (RD)? Tito odborníci zdravotní péče vám může pomoci dosáhnout požadované hmotnosti cíl nebo udržovat žádné dietní omezení svého poskytovatele zdravotní péče doporučuje,.

Existuje mnoho důvodů, proč hledají pomoc od dietologa. Máte-li vysoký cholesterol, cukrovka nebo vysoký krevní tlak, nebo jsou obézní, svědky RD pravidelně, může být investice v dobrém zdravotním stavu. Například nedávný výzkum ukazuje, že příjem vzdělávání, podpora a doporučení z RD pomáhal lidem s typem 2 diabetes ztratit větší váhu, mít méně léků a cítit se lépe, než ti, kteří si nehledají pomoc.

Co můžete očekávat

Na své první schůzku, budete poskytnout své zdravotní, dietní a cvičební historii. RD bude analyzovat stávající stravovací návyky a životní styl a mluvit s vámi o vašich cílů. Pak on nebo ona vám pomůže vytvořit některé strategie pro splnění těchto cílů. Chcete-li začít, budete dostávat tištěné informace o zdraví, možná i jídlo a cvičení log a jídlo plán, který je vytvořen právě pro vás.

Váš RD vás mohou vidět samostatně nebo jako součást skupiny. Pokud jste na návštěvě dietologa jako součást léčebného plánu pro konkrétní onemocnění, pravděpodobně budete muset jeden na jednoho sezení. Počet návštěv se liší v závislosti na vaší potřebě vzdělávání a podporu.

Zpočátku možná budete muset vidět RD každý týden. Jak budete postupovat, návštěvy obvykle zužují. Při každé návštěvě, budete diskutovat o své pokroky a jak překonat případné překážky, jako například, jak se vyhnout přejídání na vaše narozeniny bash příští měsíc.

Jaké jsou jejich kvalifikaci?

Tito odborníci mají bakalářský titul v oboru dietetiky nebo příbuzném oboru, jako je například výživa, od instituce akreditované Evropskou dietetické asociace (ADA). Po absolutoriu, které pracují pod dohledem jiného dietolog až na jeden rok. Pak musí složit zkoušku, aby se stala registrovanou. Chcete-li zachovat své přihlašovací údaje RDS musí absolvovat 75 hodin dalšího vzdělávání jednou za pět let.

Existuje více než 50.000 RDs v Evropě, takže je to asi jedno ve vašem okolí. Nezapomeňte se poradit se svým zdravotním plánu dříve, než uděláte schůzku, aby zjistili, zda jsou návštěvy vztahuje.