Vesint

Jak předcházet dětské obezitě

Dětská tuk je něco, co děti mají vyrůst, nerostou do. Podle Národního centra pro zdravotní statistiku (2010), procento mladých lidí, kteří mají nadváhu má více než ztrojnásobil od roku 1980. U dětí a dospívajících ve věku 2 až 19 let, téměř 17 procent, jsou považovány za nadváhu. Extra liber a příliš velké míry okolo pasu má pro děti závažné následky, včetně sebevědomí, sociální problémy a zvýšené riziko chronických onemocnění. Proč je tolik dětí sourozenec? Odborníci říkají, že není jediná příčina dětské obezity. Genetika hraje roli, ale příliš málo fyzické aktivity a špatné volby potravin jsou často viníky.

Příliš málo činnost

Každý, kdo se k dechu hru tag, kick--can, peklo? Dětství by mělo být vyplněna hodin energetického hry, ale děti jsou dnes méně aktivní než minulé generace. S více rodin žijících ve městech, méně dětí chodit do školy a rodiče mohou udržet děti v interiéru častěji z obavy o svou bezpečnost. Přidání k problému, mnoho škol se snížit zpět na programech tělesné výchovy. Národní průzkum ohlásil Evropské akademie pediatrů (AAP), v roce 2003 zjistil, že 20 procent dětí ve věku 8 až 16 v USA jsou silně aktivní pouze dvakrát týdně nebo méně. Místo toho, aby doporučených 60 minut mírné aktivity denně, mnoho dětí tráví mnoho hodin denně, sledování televize nebo hraní videoher a počítačových her.

Televizní problémy

AAP uvádí, že více než 25 procent všech 8 - až 16-letých sledovat minimálně čtyři hodiny televize denně. Děti, které sledují čtyři nebo více hodin TV denně jsou také více pravděpodobné, že budou obézní, než děti, které sledují méně než dvě hodiny denně. Studie zveřejněná v lékařském časopise Pediatrics zjistil, že míra obezity vzrostla o 2 procenta mezi 12 - až 17-letých pro každou další hodinu strávil sledováním televize. Studie Harvardské škole veřejného zdraví bylo zjištěno, že riziko nadváhy je více než čtyřikrát vyšší u dětí, které sledují více než pět hodin televizi denně ve srovnání s těmi, kteří sledují dvě hodiny nebo méně. A mají televizi v ložnici je spojena s nadváhou, a to i ve velmi malých dětí. Nečinnost není jediný problém, se zvýšeným sledování televize. Televize vystavuje děti do potravin reklamách pro vysoce kalorické, nezdravé potraviny určené výhradně pro ně.

Jídlo strasti

Naše prostředí je zatíženo potravin pokušení. Vysoce kalorické potraviny jsou k dispozici všude, dítě otočí: ve školních automatech, na fast-food restaurace, na rohu obchody se smíšeným zbožím, a to i v kuchyňských linek doma. Ovoce a zelenina jsou jednoduše ignorovány ve prospěch vysoce kalorické občerstvení, jako jsou bramborové lupínky, sušenky, sladkosti a cukru nápojů. Hektické plány na mysli domácí vařené rodinné jídla jsou často přeskočí a nahrazeny méně výživné grab-and-go potravinách požívaných na útěku. Rodiny jíst v restauracích častěji, i tam, kde velikosti porcí bobtnají, poskytují příliš mnoho kalorií a příliš mnoho tuku.

Proč byste měli být znepokojeni

Být s nadváhou nebo obezitou místa dítě v ohrožení pro mnoho zdravotních problémů. Obézní dítě je větší pravděpodobnost vzniku typu 2 diabetes, onemocnění, které se obvykle vyskytuje pouze u dospělých. Podle National Institutes of Health, došlo k alarmujícímu nárůstu diabetu u obézních dětí a dospívajících v poslední době.

Obézní děti mají často vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak, zvyšuje jejich riziko srdečních onemocnění. Děti, které jsou obézní, jsou větší pravděpodobnost, že astma a spánkové apnoe, dýchací potíže, které přeruší spánek, stejně jako kosti a onemocnění kloubů. A dětí s nadváhou je více pravděpodobné, že se s nadváhou dospělí.

Psychologický stres, že dětí s nadváhou zkušenost může být stejně zničující jako zdravotní problémy. Oni jsou často škádlil jinými dětmi a v důsledku toho trpí špatnou self-image, nízké sebevědomí, a deprese.

Co můžete udělat

Pomáháme Vaše děti mít zdravé tělesné hmotnosti je rodinná záležitost. Místo toho, aby zaměření na nadváhy dítě, celá rodina by měla zapojit do vytváření zdravých změn v aktivitě a stravovacích návyků, říkají odborníci. Jako rodič, jste nejvýznamnějším vzorem pro své děti, a proto je důležité, že jste příkladem zdravé životní návyky.

Vstaňte a pohybujte:

 • Fyzická aktivita je skvělý způsob, jak strávit kvalitní čas se svými dětmi. Zdůrazněte legraci z činnosti, nikoli dovednosti.

 • Sestavte si rodinnou aktivitu na každý den, snad s po večeři procházku nebo projížďku na kole nebo tanec pro rychlé hudby v obývacím pokoji.

 • Plán aktivní rodinné výlety, jako například výlety, bruslení, plavání, nebo frisbee. Zkuste rodinnou dovolenou, která klade důraz na kanoistika, jízda na kole, táboření, nebo plavání.

 • Na narozeniny, dávat dárky, které podporují aktivitu, jako je švihadlo, pogo tyč, na kole, in-line brusle, nebo basketbal.

 • Nastavit pokyny pro jak dlouho vaše děti dívat se na televizi nebo hrát počítače nebo videohry. Limit děti do 30 minut nebo méně za den v-přední-of-the-screen činnosti, ať TV, video hry, nebo počítač (domácí je výjimka). Nechte mladší děti si vybrat jeden půlhodinový program.

Zvolte zdravé potraviny:

 • Použijte Vyberte svou desku plánu jako vodítko pro výběr potravin. Podáváme ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, fazole, a libové maso a drůbež. Používejte nízkotučné nebo netučné mléčné výrobky (s výjimkou pro děti mladší než 2 let).

 • Mějte zdravé snacků v domě, jako je čerstvé ovoce, zeleninu, a nízkým obsahem soli a nízkotučné preclíky.

 • Nenakupují s vysokým obsahem tuku, vysokým obsahem cukru nebo vysoce kalorické občerstvení. Pokud nejsou v domácnosti, nebudete v pokušení, aby jim jíst sami nebo distribuovat svým dětem. Všechny nealkoholické nápoje by měla být strava.

 • Nechte vaše děti začít den s dobrou snídani, jako je celozrnné cereálie s ovocem a nízkotučným mlékem, celozrnný toast, nebo ovocný koktejl vyrobený s nízkým obsahem tuku jogurt.

 • Zapojit děti do nakupování a přípravě jídla. Děti rádi jedí to, co jsem pomohl připravit. Nenechte si je dolů cukroví nebo svačinu potravin ostrovy.

 • Nenechávejte nezdravé potraviny v domě. Naučte své děti o zdravé potraviny, které mohou být konzumovány každý den.

Foster sebevědomí

Děti jsou více pravděpodobné, aby zdravé změny, když ze sebe dobrý pocit. Pomozte svým dětem najít věci na práci, že, aby se cítili cenný. Mohlo by to být komunita dobrovolnické práci, na návštěvě starší soused ulicí, pomáhá babička vyčistit její dvůr, nebo sleduje zvláštní zájem jako umění nebo hudbě. Zdůrazněte svých dětí silné a pomohou jim rozvíjet jejich vlastní zájmy a schopnosti.

Pokud máte obavy,

Pokud máte obavy o hmotnosti vašeho dítěte, nejprve se poraďte se svým pediatrem nebo lékařem. Váš dětský lékař může určit, zda je vaše dítě na zdravou váhu na základě výpočtu jeho nebo její body mass index (BMI). BMI, poměr hmotnosti k výšce, je považován za nejlepší způsob pro hodnocení hmotnosti u dětí. Podle AAP, dítě s BMI mezi 85. a 95. percentil pro věk a pohlaví se považuje za riziko nadváhy a BMI na nebo nad 95. percentil se považuje za nadváhu nebo jsou obézní. (Můžete najít online BMI kalkulačku na CDC). Váš pediatr porovná toto množství s růstovým grafem pro děti stejného věku a pohlaví vašeho dítěte.

Váš pediatr Vám pomůže určit vhodné cíle pro řízení hmotnosti pro vaše dítě. Často, cílem není zhubnout, ale ke změně chování. Restriktivní diety nejsou vhodné pro děti s nadváhou. Naopak, cílem je, aby jim pomohla udržet svou váhu, jak rostou vyšší. Další možností je, aby vám dítě spálit více kalorií tím, že fyzicky aktivní. Registrováno Dietolog vám může poskytnout pokyny ohledně stravovacích chování, plánování jídla a nakupování. Pokud vaše dítě je v ohrožení pro zdravotní problémy, může lékař doporučit formální řízení hmotnosti programu osazený týmem zdravotníků, jako je pediatr, dietologa, a psychologa.

Nejdůležitější je, aby vaše děti vědět, že je máte rádi, bez ohledu na jejich hmotnost. Dejte svým dětem dostatek podpory a schválení. Pomáhá budovat vašich dětí sebevědomí je skvělý způsob, jak pomoci jim rozvíjet zdravé nové návyky.