Vesint

Sledujte svou váhu

Když se dívá na svou váhu nutné?

Obraz ženy, s úsměvem

Podle CDC, více než 68 procent dospělých v USA starší než 20, jsou buď nadváhu nebo jsou obézní. Extra hmotnost je problémem, protože by mohlo dojít k nové zdravotní problémy nebo zhoršit již existující zdravotní problémy. Abychom vám pomohli zjistit, zda je vaše hmotnost v normálním rozmezí, můžete použít tuto kalkulačku BMI.

Udržování zdravé tělesné hmotnosti je obzvláště důležité, pokud máte nebo jste měla některé z následujících onemocnění:

Pokud je vaše váha není ve zdravém rozsahu pro výšky a stavět, nejlepší způsob, jak zhubnout, je stanovit přiměřenou cíl a ztratíte ji pomalu a postupně. Rozvíjet zdravý vzor stravování a cvičení, které můžete sledovat po celý zbytek svého života.

Zdravé tipy pro udržení své váhy

Postupujte podle těchto tipů výživy pro udržení zdravé tělesné hmotnosti:

 • Pamatujte si, že kalorie je kalorie, bez ohledu na to, zda to je z tuků, bílkovin, nebo sacharidů. High-tuk potravin obecně mají více kalorií než potraviny, které mají vysoký obsah sacharidů a bílkovin, ale pravdou je, že nejlepší způsob, jak zhubnout, je jíst méně kalorií, než spálíte každý den. I když je možné jíst větší množství potravin, které jsou obsahem tuku nízké, jak dlouho jak oni jsou také nízký obsah kalorií, zkontrolujte štítky nebo si vzdělávací materiály, aby se ujistil.

 • Ovoce, zelenina a další potraviny, které jsou s nízkým obsahem tuku a kalorií, může také pomoci snížit riziko srdečních onemocnění, mrtvice a rakoviny.

 • Začněte svůj den volna právo jíst snídani. Pijte 100 procent ovocné šťávy (konzervy, z kartonu, nebo čerstvě vymačkané) se snídaní, nebo si plechovku pít v práci. Smrk vaše snídaně - banán nebo hrst bobulí oživí vaše cereálie, jogurt, vafle, palačinky nebo. Vezměte si kousek ovoce přežvykovat při dojíždění.

 • Použijte máslo a margarín střídmě. Ještě lepší je, přepnout do sníženým obsahem tuku margarínu nebo zkuste želé na chléb, bagety a jiné pečivo.

 • Použijte "lite" nebo nízkotučné mléčné výrobky (mléko, sýry, jogurt nebo zakysaná smetana). Použití v receptech a pití 1 procento, nebo odtučněného mléka. Budete ještě dostat živiny a chuť, ale ne tuk.

 • Když si vyrobit nebo koupit salát, trochu zálivka, asi 1 polévkovou lžíci, jde dlouhou cestu. Ještě lepší je, používat "lite" nebo bez tuku zálivka. Stejný princip platí při používání koření, trochu majonézy je vše, co potřebujete. Nebo použijte "lite" nebo druhu bez tuku.

 • Vyberte si leanest kusy masa, jako je hovězí kole, panenka, svíčková, vepřová panenka kotlety, krůtí, kuřecí maso a peče. Všechny řezy s názvem "panenka" nebo "kolo", jsou suché. Pokud se to vařit sami, trim všechny viditelné tuk a vypustit tuk.

 • Použití olejů šetrně (zkuste oliv a řepka oleje). Upéct kuře bez kůže. Nahradit brambory hranolky.

 • Zvolte zdravé, rychlé a snadno chytit potraviny, jako jsou malé sáčky nebo nádoby připravené k jídlu zeleninu (např. řapíkatým celerem, okurkou klíny a cherry rajčátky). Nebo, zdravější možnosti pro občerstvení, které jsou kupovaný, jako preclíky. Mějte s sebou v kufříku, kanceláře, auta a domácnosti.

 • Náhradní nízkým obsahem tuku nebo bez tuku pečivo, sušenky a zmrzlina. Stále chutnají skvěle. Snížit na velikosti dávky a jak často jíte tyto položky. Nebo zvolte ovoce. Chutná skvěle, je plnění, a dodává energii.

 • Jezte, když máte hlad a přestat, když jsou plné. Vezměte si menší porce. Nikdy se vrátit na sekundy.

 • Typické restaurace porce jsou často dvakrát velikost jedné porce. Při stolování, nebo objednání v, požádejte o polovinu porce nebo "psí tašce." Tímto způsobem nebudete jako plná, a můžete mít nějaké zítra.

 • Fast food nemusí být s vysokým obsahem tuku a kalorií, pokud jste opatrní. Zkuste objednání libové hovězí pečeně nebo grilované kuřecí sendvič. Mějte porce na pravidelné a malé. No "double" něco, nebo "bude velké." Objednejte si zboží bez sýra.

Pravidelné cvičení je důležité, aby efektivně spravovat své hmotnosti. Zde je několik tipů, cvičení pro udržení zdravé tělesné hmotnosti:

 • Aerobní cvičení a posilovací cvičení spalovat kalorie zvýšením tepové frekvence. Pokuste se zahrnout všechny čtyři typy cvičení: vytrvalost, sílu, rovnováhu, flexibilitu a.

 • Fyzická aktivita nemusí být namáhavé pro dosažení zdravotní výhody. Bez ohledu na váš věk, můžete těžit z mírného množství fyzické aktivity, pokud možno každý den. Stejný průměrné množství aktivity může být získána v případě déle trvající práce na mírně intenzivní aktivity (např. 30 minut svižné chůze), stejně jako v kratší zasedáních více namáhavé činnosti (např. po 15 až 20 minut jogging).

 • Pokud jste byli sedavé, měli byste začít s krátkými intervaly (pět až 10 minut), fyzické aktivity a postupně vybudovat na požadovanou úroveň aktivity.

 • Pokud máte chronické zdravotní potíže, jako jsou srdeční choroby, diabetes, nebo obezitou, nebo pokud jste na vysoké riziko těchto onemocnění, nejprve se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče před zahájením nového programu fyzické aktivity.

 • Jste-li starší než 50 let a plánují začít program intenzivní fyzické aktivity, nejprve se poraďte s poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že nemáte onemocnění srdce nebo jiné zdravotní problémy.

 • Začněte pomalu a zvýšit intenzitu cvičení jako své síly a vytrvalosti růst.

 • Do cvičení, které vám bude líbit. Pokud máte rádi chodit a mluvit s přáteli, najít partnera a rozvíjet chůzi rutina. Chcete-li uvolnit energii související se stresem nebo úzkost, zkuste kick box. Bod - zapojit se do programu cvičení se vám bude líbit!

 • Nakonec zvolte být aktivní po celý den. Použijte po schodech místo výtahu, dělat nástěnné kliky na počkání na snídani kávu vařit, parkovat na druhém konci parkoviště a jít rychle do budovy. Dokonce i malé změny - když důsledně provádí - může udělat velký rozdíl v celkové fyzické zdatnosti.

 • Zapomenete-li si den, nenechte se odradit. Dovolená, nemoc, a změn v jízdním řádu může přerušit vaše cvičební plány. Jen dostat zpátky na trať, když je přerušení provedeno.