Vesint

Pro seniory: jak zhubnout dnes?

Hodně k našemu zděšení, to je docela běžné, že lidé přibývají na váze, zatímco oni stárnou.

Některé zisku je nevyhnutelné, protože jak tělo stárne, tělesného tuku zvyšuje i svalové hmoty a snížení kostní hmoty. Tělesný tuk zdvojnásobí v průběhu pěti desetiletí od věku 25 let do věku 75 let. Tělesná hmotnost se zvyšuje, dokud se nedostanete věku 60 let, když se začne klesat.

Méně svalové hmoty potřebuje méně kalorií na udržení a více sedavý životní styl, který často doprovází stárnutí také vyžaduje méně kalorií. Z těchto důvodů, denní kalorické potřeby se sníží asi o 20 procent ve věku od 30 do 80 let.

Pokud máte i nadále jíst stejné množství jídla, které jste udělali, když mladší, budete přibírat na váze.

Nejúčinnější metodou pro hubnutí je obeznámen: Cvičení spálit kalorie a budovat a udržovat svalovou hmotu, a / nebo omezit příjem kalorií.

Buďte aktivní

Zdravotní experti doporučují, aby se zabránilo přibývání na váze dostanete alespoň o 30 až 60 min fyzické aktivity, tak intenzivní, aby se vám dýchat těžší, po většinu dní v týdnu a 60 až 90 minuty denně pro hubnutí a udržování hmotnosti. Nemusíte dostat všechny cvičení najednou, deset minut činnosti v čase je v pořádku. Jen ujistěte se, že vaše cvičení zasedání přidat až na celkových doporučených minut po většinu dní. Toho může být dosaženo pomocí činnosti, jako je chůze, zahradničení, tanec a dokonce i úklid domu nebo auto. Činnosti, jako je chůze, jízda na kole a plavání jsou vhodné pro spalování kalorií.

Cvičení, zejména pevnosti školení rutiny, které vyžadují, abyste zvedat nebo tlačit závaží, provádí dvakrát až třikrát týdně, nahraďte tuku s svalů. To je důležité proto, že sval spaluje více kalorií než tuk dělá. Rovnováha a pružnost (strečink) cvičení jsou také důležité, protože pomáhají předcházet pádům.

Jezte inteligentní

Při přemýšlení o tom, jak změnit své stravovací návyky, pamatujte, že jedna libra tělesné hmotnosti obsahuje asi 3500 kalorií. Chcete-li přijít o půl kila za týden, budete muset snížit zpět na své kalorií asi o 500 kalorií denně.

Vyvážená strava ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků může být zvláště výhodné pro lidi, kteří se snaží zhubnout. Americké ministerstvo zemědělství doporučuje následující pro zdravé osoby:

  • Jezte pět nebo více porcí ovoce a zeleniny a šest nebo více porcí obilné výrobky každý den.

  • Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem nasycených a trans-tuků (nasycené tuky se nacházejí v celé mléčné výrobky, tučné maso; trans tuky se nacházejí v smažená jídla, a margarín) a vysoce kalorické, nízkou nutriční označování potravin (sladkosti, nealkoholické nápoje). Váš příjem tuků by měla být 20 až 35 procent svých celkových denních kalorií, pouze 10% z vašich celkových denních kalorií by měly být z nasycených tuků. Mějte trans-tuky tak nízké, jak je to možné.

  • Přibližně 45 až 65 procent z celkového počtu kalorií by mělo pocházet ze sacharidů. Ovoce, zelenina, celá zrna a mléčné výrobky jsou sacharidy obsahující potraviny, a všichni jsou důležité pro zdravou výživu.

  • Konzumujte méně než 2,300 mg sodíku na den. (Jedna čajová lžička soli obsahuje 2300 mg).

  • Jezte ryby, luštěniny (fazole), bez kůže drůbež, libové maso a nízkotučné nebo netučné mléčné výrobky pravidelně.

Nezanedbávejte svůj příjem vody

Jak jste věku, tvůj smysl pro žízeň se zmenšuje. Vzhledem k tomu, nemusíte cítit žízeň, můžete zapomenout pít vodu, což může vést k mírné dehydratace. Horečka nebo jiné onemocnění, nebo teplé počasí, může vést k těžké dehydratace. Aby se zabránilo dehydrataci, pít vodu pravidelně, i když nemáte pocit žízně.

Nezapomeňte si promluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče před zahájením jakékoli nové fitness a hubnutí plánu.