Vesint

Přezkum doporučení pro hubnutí

V roce 2004, National Institutes of Health hlásil, že téměř dvě třetiny dospělých Američanů s nadváhou nebo obezitou. Každý rok, nespočet studií vyšetřovat různé hubnutí taktiky, jako je s nízkým obsahem tuku ve srovnání s vysokým obsahem tuku stravy, ať už je to prospěšné pro občerstvení (nebo ne) a významu cvičení pro ztráty a udržování hmotnosti. Také byla analyzována data z velkých skupin, jejichž členové zhubla na jejich vlastní, a držel ho, aby určil, jak dosáhnout úspěchu.

Nejnovější studie k závěru, že úspěšný plán hubnutí je mysl / tělo podnik, který zahrnuje nejen monitorování příjmu a výdajů kalorií, ale zabývá psychologickou stranu hubnutí a změny návyk.

Ale to, co opravdu funguje a co ne? Těchto sedm osvědčené principy mohou zvýšit své šance na úspěch hubnutí nyní - a na dlouhou dobu.

1.. Nechte se psychicky připravit, než začnete.

Kelly D. Brownell, Ph.D., profesor psychologie na univerzitě v Yale, doporučuje ptát sami sebe na dvě klíčové otázky před zahájením programu hubnutí: "Ve srovnání s minulým časem jsem dieted, jak motivaci jsem teď" A, "To vidím, sám se zavazuje za týdny, měsíce nebo roky, že bude trvat na dosažení svého cíle?"

"Pokud si upřímně odpovědět" Velmi! " a "Ano!" jste připraveni přijmout výzvu hubnutí, "říká Dr. Brownell. "Pokud si nejste duševně úprava, než se ponoříte do stravy, máte větší šanci připojit vlažné úsilí a trpí nevyhnutelným důsledkem:. Znovunabytí hmotnosti"

Pokud je vaše motivace hladina potřebuje podporu, seznam negativní aspekty, které pobyt na své současné hmotnosti. Ty by mohly zahrnovat mají zvýšené zdravotní riziko, nízké energii nebo ne, kteří hledají to nejlepší.

2. Nemají za cíl přijít o více než 10 procent své hmotnosti za šest měsíců.

Zapomeňte snaží být hubenou modelkou, nebo si na to, co jste vážil na střední škole. Nastavit skromnější cíl řezáním 3500 až 7000 kalorií (jednu až dvě liber) za týden od toho, co běžně konzumují. Dokonce i ti, problémy s život ohrožujícími hmotnosti se doporučuje držet se, že skromné ​​cíle. Proč?

"Většina lidí nejsou schopni přijít o více než 10 procent své hmotnosti," říká Gary Foster, Ph.D., který je členem fakulty hmotnosti a příjmu potravy Poruchy Program na University of Pennsylvania School of Medicine. "I když jste mohl, studie naznačují, budete mít větší pravděpodobnost získat ji zpět."

Ztráta tak málo na tak dlouhou dobu se může zdát jako malý úspěch, ale to není to, pokud budete mít to vypnout.

3. Zahrnovat pravidelné cvičení ve vašem hubnutí plánu.

Chcete-li zhubnout, musíte snížit příjem kalorií. "Studie ukazují, samotné cvičení neprodukuje tolik hubnutí," říká Holly R. Wyatt, MD, profesor medicíny na University of Colorado Health Sciences Center v Denveru. Přesto byste měli dostat ve zvyku výkonu, zatímco při hubnutí fázi svého jídelníčku, protože budete potřebovat, když budete pohybovat na udržování hmotnosti. "Ve studii po studiu, lidé, kteří vykonávají jsou lidé, kteří udržují váhu z dlouhodobého hlediska," říká Dr. Wyatt.

Opravdu, ve studii 3000 lidí, kteří přišli o nejméně 30 liber a udrželi váhu off po dobu jednoho roku nebo více, 90 procent uvedlo, cvičení je klíčem k jejich udržování hmotnosti, podle Národní Hmotnost Control registru. V 2005 výživová doporučení z amerického ministerstva zemědělství doporučit 30-60 minut středně těžkého až intenzivního cvičení denně zabránit přibývání na váze, a 60-90 minuty denně, které vám pomohou udržet hubnutí.

4. Nepoužívejte odstranit tuk z vaší stravy, ale sledovat, jak moc jíte.

Kalorie je stále kalorie ať už pochází z tuku nebo sacharidů nebo proteinů. Tuky jako zdroj energie a esenciálních mastných kyselin, a pomáhají absorbovat tuk-rozpustné vitamíny A, D, E a K a karotenoidů. Tuk obsahuje 9 kalorií na gram, sacharidy a bílkoviny obsahují 4 kalorie na gram. Takže, jíst 1 gram tuku vám dává více kalorií než 1 gram sacharidů. Snížení množství tuku, které jíte, je jeden způsob, jak omezit celkový příjem kalorií. Jíst bez tuku nebo se sníženým obsahem tuku potraviny není vždy odpověď na hubnutí, pokud budete jíst více se sníženým obsahem tuku jídlo, než byste pravidelné položky. Například, pokud budete jíst dvakrát tolik tuku bez suchary jsou pravidelné sušenky, jste zvýšili své celkové příjem kalorií. Pamatujte si, že jen proto, že produkt je bez tuku, neznamená to, že je "bez kalorií." Počet všech kalorií!

5. Vyhněte se snacking.

Podle nedávného University of North Carolina průzkumu a analýzy celostátní spotřeby potravin více než 63.000 lidí, spotřeba svačinu lidí "se zvýšil o více než 50 procent za posledních 20 let. Takové "snackaholic" návyky by mohly přispívat k evropské kolektivní problémy s váhou. Snackers jíst stejné množství při jídle jako nonsnackers, takže skončí jíst více celkového počtu kalorií, podle studie Davida Levitsky, Ph.D., profesor výživy a psychologie na Cornellově univerzitě.

6.. Můžete jíst potraviny, které touží - každou chvíli.

Při zvláštních příležitostech - říct, že opravdu chcete čokoládový dort a zmrzlinu v kanceláři strany - jděte do toho a kopat dovnitř Pro své knize Jídlo Tenký pro život, Anne Fletcher, RD, zkoumal dietní návyky 208 lidí, kteří přišli průměr 64 liber a držel ji, a zjistil, že úspěšné hmotnost poražení nezbavují sami z potravin, které touží, nebo láska.

"Ale oni mají kontrolní systémy pro lákavé potraviny, takže nejdou přes palubu," říká paní Fletcher.

7. Važte se pravidelně.

Chcete-li zachovat hubnutí, nemají ignorovat vaše měřítka a jet dalších ukazatelů, jako je například to, jak dobře vaše džíny fit. Místo toho, hrát hru s čísly a na váhu jednou týdně.

"Týdenní vážení můžete přesně pomůže sledovat svoji váhu, tak si uvědomíte, když jste v úpadku," říká Dr. Wyatt. Máte-li získat pět liber nebo více, radí okamžitý zásah. Zeptejte se sami sebe, co jste dělali v poslední době, které by mohly způsobit zvýšení tělesné hmotnosti, a pak proveďte změny ztratit ty extra pár kilo do měsíce.